strona główna

PRZERWA ŚWIĄTECZNA

W dniu 2 i 3.04.21 nasze salony będą nieczynne.
Zapraszamy po świętach od wtorku 6.04.21.

Życzymy zdrowych, spokojnych i rodzinnych Świąt Wilkanocnych.


Informujemy, że godziny pracy naszych salonów nie uległy zmianie.
Pozostajemy dla Państwa otwarci.

O wszelkich zmianach będziemy informować na naszej stronie internetowej.
Jednocześnie zapraszamy do kontaktu telefonicznego oraz mailowego.
Wszystkie zamówienia są realizowane.
Zamówienia płytek ze stanów magazynowych są do odbioru od ręki
w magazynie Adari w Katowicach.

 

Jak w kilku krokach zmienić małą łazienkę w przytulny pokój kąpielowy...

 

Każdy z nas marzy o tym aby po intensywnym dniu, zwykle spędzonym w pośpiechu, móc się zrelaksować i odpocząć... Łazienka to idealne miejsce. Spokojna kąpiel w pięknym, przytulnym otoczeniu, z dala od rozpraszających nas bodźców i chwila spędzona z samym sobą  pozwala uspokoić umysł i naładować akumulatory. W Polsce jednak łazienki bardzo często są niewielkie a zarówno one jak i nasz budżet nie są z gumy. Jak w kilku krokach zmienić naszą małą i nie funkcjonalną łazienkę w przestronną, klimatyczną strefę relaksu?

 

Lustra

 

Nic nie otwiera przestrzeni tak jak lustro, jest ono jednym z najważniejszych elementów łazienki. Odpowiednio dobrane powiększa wnętrze a możliwość wklejenia go w ścianę, tak aby uzyskać jednolitą płaszczyznę pozwala jednocześnie oszczędzić nieco na materiałach... Lustrem możemy też sprytnie uzupełnić przestrzenie, które są kłopotliwe, jak na przykład niewielka docinka, uzyskując tym samy efekt wydłużenia ściany. Z kolei wykorzystując odbicie możemy powielić dekoracyjny wzór płytki nie zapełniając nim kolejnej ściany co mogłoby przytłoczyć niewielkie wnętrze. 

 

Duża płytka ceramiczna

 

Często słyszymy od naszych klientów, że ich łazienka jest nieduża, więc potrzebują płytki w małym formacie. Nic bardziej mylnego. Od wielu lat przekonujemy, że mały format płytki optycznie pomniejsza wnętrze a duża ilość fug niepostrzeżenie wypełnia ściany tak, że kiedy we wnętrzu łazienki pojawiają się meble, haczyki na ręczniki, kosmetyki  i wiele innych przedmiotów, które są nam w łazience niezbędne, uzyskujemy efekt chaosu. Położenie na ścianach płytki prostokątnej optycznie powiększy ścianę. Natomiast efekt monolityczny, który zawdzięczamy dużemu formatowi, zmieni ją w piękną bazę, dzięki której pozostałe elementy wykończenia wnętrza będą wspaniale wyeksponowane.

 

Prostota

 

Wielu klientów przy doborze płytek popełnia podstawowy błąd. Pragnąc nadać łazience charakteru i chcąc uzyskać efekt „wow” wprowadza do wnętrza zbyt dużą ilość wzorów. Podobnie jak w przypadku płytek w małym formacie i tu po uzupełnieniu wnętrza niezbędnymi detalami może ono zrobić się chaotyczne. Pamiętajmy, że łazienka to miejsce, które umożliwia odpoczynek a ciężko o relaks, kiedy otoczenie jest przytłaczające. Przy odpowiednim doborze i proporcji płytki podstawowej i dekoracyjnej możemy stworzyć przestrzeń, w której nawet niedbale odłożony ręcznik nie zaburzy harmonii wnętrza. Ponadto proste wnętrze umożliwia nam odrobinę szaleństwa przy wyborze dodatków...

 

Słuchaj siebie

 

Kiedy zaczynamy poszukiwania płytki idealnej wsłuchajmy się w siebie. Moda zmienia się co dwa, trzy lata a łazienka będzie nam służyć nawet lat kilkadziesiąt. Jeśli ktoś przekonuje cię do metalu i szarości bo jest teraz modna a Ty marzysz o ciepłych beżach i drewnie to słuchaj siebie, tak powinna wyglądać twoja łazienka. Jeśli zdecydujesz się na coś do czego nie jesteś przekonany nigdy nie będziesz się czuł na 100% dobrze w swojej łazience... Dziś producenci prezentują pełną gamę produktów pięknie imitujących drewno i kamień naturalny. Dzięki temu możesz uzyskać nowoczesny design jednocześnie ciesząc się ciepłem natury poprzez połączenie płytki imitującej kamień naturalny i drewno uzyskując tym samym efekt spa na małym metrażu.

 

  Jeśli masz trudność z zastosowaniem tych rozwiązań w praktyce, nie potrafisz sobie tego wyobrazić lub po prostu nie wiesz od czego zacząć... zapraszamy. W naszych salonach znajdziesz wiele inspiracji oraz ludzi pełnych zapału i pasji, którzy dzięki wieloletniemu doświadczeniu pomogą Ci stworzyć wnętrze idealne dla Ciebie. 

 

Zapraszamy do naszych Salonów w Katowicach, Gliwicach i Bielsku-Białej.

 

 
Copyright © 2021 ADARI. Wszelkie prawa zastrzeżone. Budowa strony www: L77.pl